3 czynności, które polepszą nasz sen

Sen powinien być naszym priorytetem, ponieważ kiedy się dobrze wyśpimy, nasz dzień będzie o wiele lepszy, będziemy bardziej produktywni, oraz nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze, jednak jak zadbać o sen o jak mieć zdrowszy sen?

Co poprawi nasz sen? Leczenie bezsenności

Aby mieć lepszy sen co za tym idzie, zdrowszy sen, powinniśmy zastosować kilka istotnych zasad, jedną z nich jest

 • Stałe godziny snu, jest to bardzo ważne, przyjmuje się że powinniśmy spać 8-9 godzin, dlatego warto położyć się spać koło godziny 22:00/22:30 i wtedy spokojnie możemy wstać wcześnie rano, jednak aby się wyspać, dobrze jest przed snem zrobić kilka czynności, takie jak przewietrzyć pokój, dobrze jest zadbać o to by w pokoju było dostatecznie chłodno, oraz by była jak największa ciemność, te dwie rzeczy sprawią, że sen będzie przyjemniejszy, oraz o wiele łatwiej zaśniemy.
 • Gorąca kąpiel przed snem to także rzecz którą warto wykonać, dlaczego?
  Kąpiel w gorącej wodzie rozluźnia nas, oraz pomaga się odstresować.
  Po takiej kąpieli dobrze jest przeczytać kilka stron książki.
  Warto też pamiętać, aby nie pić przed snem wody, a tym bardziej kawy, ponieważ przyniesie to odwrotny efekt od planowanego.
 • Ograniczyć alkohol. Jeśli mamy jakiś ważny dzień i chcemy być dobrze wypoczęci, produktywni i zregenerowani, nie powinniśmy pić dzień a najlepiej dwa dni wcześniej alkoholu, ponieważ alkohol negatywnie wpływa na nasz sen.
  Jeśli chcemy więcej się dowiedzieć o alkoholu i o tym jak wpływa na sen człowieka warto poczytać ten artykuł – stylzycia.polki.pl/psychologia,wplyw-alkoholu-na-sen,10290373,artykul.html